ayvacık butik motel.

İMADA MOTEL, AYVACIK

 

İmada Motel olarak bizler 2000 yılında sizlere hoş zaman geçirmeniz için tatil imkanı sunmaya başladık. Motelimiz Sokakağzı’nın güney batı kesiminde denize sıfır konumda yaklaşık 1,5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. İki katlı iki binadan oluşan motelimizde ilk binada ön bahçeyle birlikte restoran hizmeti verilmekte, diğer bina ise konaklama amaçlı kullanılmaktadır. Arka bahçemiz ise sizler için güneşlenme, kitap okuma, çocuk parkımızda oyun oynama veya küçük bir masa tenisi maçı yapabilmeniz için hazırlandı.

Bizler ilk yıllardan beri benimsediğimiz “Herkesin tatil anlayışı farklıdır” düşüncesini elimizden geldiğince sizlere yaşatmaya çalışıyoruz. Peki buraya gelen insanlar günlerini nasıl değerlendiriyorlar? Gün, güzel bir kahvaltı ile başlıyor. Kahvaltının üzerine Türk kahveleri yudumlanarak gazetelere şöyle bir göz gezdiriliyor ve sonra hemen 10 ADIM önümüzde duran Ege denizinin güzelliğini yaşamak geliyor. Kimileri bütün günü deniz kenarında kah güneşlenerek, kah kitap okuyarak değerlendiriyor. Kimileri buraya çok yakın olan antik kentlerde tarihi gezintiye çıkıyor. Kimileri, balıkçı gençlerin tekneleri ile kuzey ege kıyılarında kısa bir sahil turuna çıkıyor kimileri de dalış için (eğer meraklısı iseniz bir gün mutlaka gelin) gerekli hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Derken öğlen oluyor ve yaptığınız işlere biraz ara verip öğlen yemeğini yiyorsunuz sonra devam ta ki gün batımına kadar.

Akşama doğru siz Sokakağzı gün batımını seyrederken İmada Motel’de akşam yemeği hazırlıkları başlıyor. Gün batımının eşliğinde yenilen akşam yemeğinden sonra dileyenler kendini Assos'un gece hayatına bırakıyor. Sokakağzı'nda kalmayı tercih eden dostlarımız ise ya yemek faslını biraz daha uzatarak koyu bir sohbete dalıyor, ya da limana doğru yürüyüş yapıyor.

Şimdiye kadar anlattıklarımızı bir kenara bırakırsak "Neden İmada Motel?" sorusunu iki şekilde açıklamak isteriz.

Birincisi motelimizin sahibi Şerife Hanım’ın titizliği diğer aile bireylerine nazaran biraz daha öne çıkmış bir özelliğidir. Bu özellik, İmada Motelin hijyene verdiği veya vermek zorunda olduğu önemin de sebebidir. Motelin mutfak kısmı ile de kendisi ilgilenmektedir. Biraz övmek gibi olacak ama Ege ile özdeşleşmiş yöresel zeytinyağlıları bir de İmada Motel de tatmanızı isteriz. Eşi Hasan Bey’in uzmanlık alanı ise denizdir. Kendisinin brövesi olmasa bile nice dalgıçlara taş çıkartabilecek kadar iyi bir dalgıçtır. Aynı zamanda balıklar da ondan sorulur. İmada Motel'de yiyeceğiniz balıklar tamamıyla Hasan Bey’in hüneridir. Bir de bu lezzet Midilli (Lesvos, Lesbos) ışıkları ile bütünleşince gerisine siz karar verin. Bu arada balık tutmayı seviyorsanız size her türlü desteği verebilir. Bizce diğer bir sebep ise sizin çocuklarınız. Ön ve arka bahçemizin çim olması sizin için olduğu kadar çocuklarınız için de inanılmaz bir ortam oluşturuyor. Ayrıca mini çocuk bahçemiz çocuklarınızın güzel vakit geçirmesini sağlıyor.

İkinci sebebi de dostlarımızın tabiriyle : " burası bizim yazlık evimiz...."

Belki her sene gelemiyorlar ama onların selamını getiren dostları geliyor.

Bizden bu kadar. Siz bizleri tanıdınız, bizde sizleri tanımak istiyoruz.

Görüşmek üzere... web sayfamızın keyfini çıkartın.

imada motel ayvacık

Site Haritası

Sayfa Özeti: burası bizim yazlık evimiz.

Sayfa Açıklaması: İmada Motel olarak bizler 2000 yılında sizlere hoş zaman geçirmeniz için tatil imkanı sunmaya başladık.

Anahtar Kelimeler:

  • Midilli
  • Lesvos
  • Lesbos
  • koyunevi
  • asos
  • ege denizi
  • antik kentler

web tasarım

web tasarım