İstanbul Avrupa yakası

İMADA MOTEL ULAŞIM BİLGİLERİ

İstanbul Avrupa & Anadolu Yakası

İstanbul’dan yola çıkacaklar için bulundukları yere göre seçebilecekleri birçok alternatifleri var. Birincisi E-5 (D100) karayolu. Bu yolun dezavantajı, TIR ve kamyon trafiği çok yoğun. Diğer alternatif, TEM otoyolunu kullanarak Tekirdağ üzerinden Çanakkale yönünde devam etmek. Eceabat'a geldiğinizde buradan arabalı vapurla Çanakkale’ye geçiyorsunuz. Bazen Eceabat aşırı derecede yoğun olabiliyor. Bu gibi durumlarda çok beklememeniz için tavsiyemiz Kilitbahir’deki tekneleri kullanmanız.

Tabii Çanakkale’nin mutlaka meşhur peynir helvasını da denemelisiniz. Peynir helvası için söz veremeyiz ama, eğer şansınız yaver giderse, asma yaprağında sardalyayı bizde yiyebilirsiniz. Molanız bittiyse Ayvacık’a doğru devam edelim.

Ayvacık, Çanakkale çıkışından yaklaşık 60 km sonra. Ayvacık’a doğru uzanan yol boyunca hoş orman manzaraları size eşlik edecektir. Bu durum sürücü koltuğundaki arkadaşlar tamamını göremeyecek olsalarda o manzaranın güzel olduğunu bilmek onlar için de yolu güzelleştirecektir.

Tabii Ayvacık’a doğru yol almışken eğer gündüz yolculuk yapıyorsanız ve henüz ünlü antik kent Truva şehrini görmemiş iseniz, Truva’ya da uğrayabilirsiniz (Çanakkale çıkışından sonra yaklaşık 25. km de). Gece yolculuk yapanlar ise tatil dönüşü veya günü birlik planlayabilecekleri hem piknik hem gezi biçiminde değerlendirebilirler. Yolculuğumuza devam edebiliriz.

Çanakkale’den 60 km sonra Ayvacik tabelasını göreceksiniz. Ayvacık’tan sonra Assos (Behramkale) için 20 km lik bir yolculuk başlıyor. Ayvacık içerisinde ki tabelalar sizi yönlendirecektir. Ünlü filozof Arito'nun kenti Assos veya yeni adıyla Behramkale’nin ilk kuruluşu MÖ. VII. yüzyıla kadar uzanıyor ve tarihin köşe taşlarından birisidir.

Assos yokuşunu çıkarken Gülpınar yönüne doğru dönüyoruz.
Tabeladan motelimizi kontrol edebilirsiniz.

İmada Motel Gülpınar sapağında km sayacınızı sıfırlarsanız bundan sonraki yol da bundan öncekiler kadar kolay olacaktır. Bu noktadan itibaren tanışmamıza sadece 20 km kaldı. Sırasıyla Korubaşı (7.km), Bektaş (10.km), Balabanlı (12.km) köylerinden geçeceksiniz. Yaklaşık olarak 15.km de bir yokuştan inerken sola doğru bir yol ayrımı ile karşılaşacaksınız. Buradaki tabelada İMADA MOTEL'i görebiliyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Eğer değilseniz bizi arasanız iyi olur.

0 286 723 42 41 – 0 505 455 51 82 – 0 505 455 51 83

Bu yolu takip ederek denize kadar ulaşın ve sağa dönün. Yaklaşık bir 500m sonra sağ sinyalinizi yakabilirsiniz. Bu 4 km lik yolu inerken manzaraya çok takılmamanızı tavsiye etmek zorundayım.

Bu arada İstanbul’dan gelenler için diğer bir alternatif, Yenikapı’dan feribotla Bandırma’ya geçerek Biga, Çan, Ezine ve Ayvacık üzerinden de gelebilirler. Ayvacik'tan sonraki yol için tıklayınız.

İstanbul’dan gelecekler için (eğer Anadolu yakasının güney uçlarından gelecekseniz) diğer bir alternatif Kocaeli üzerinden de gelebilirsiniz.


Daha Büyük Görüntüle

Site Haritası

Sayfa Özeti: burası bizim yazlık evimiz.

Sayfa Açıklaması: İmada Motel olarak bizler 2000 yılında sizlere hoş zaman geçirmeniz için tatil imkanı sunmaya başladık.

Anahtar Kelimeler:

  • Midilli
  • Lesvos
  • Lesbos
  • koyunevi
  • asos
  • ege denizi
  • antik kentler

web tasarım

web tasarım